dunden-bugune14 ARALIK 2003 – Ülkemizin ilk resmi Capoeira Organzizasyonu ve tek capoeira salonu,8 ilden 3 resmi 5 bağımsız grubun ve Ankara’dan 100’e yakın capoeiristanın katılımı ve Sincan BLD.BŞK. ile Brezilya Konsolosluğu’nun iştiraki ile Etimesgut’da açıldı.
Ocak 2004 – Ülkemizde ilk defa sadece capoeira içeririkli tiyatral sahne gösterisi düzenlendi(Capoeira Sanatları Günü)
Mart 2004- Ülkemizde İlk defa  Mestre’ler eşliğinde workshop düzenlendi(Mestre Itabora-C.M Bola)
Ekim 2004- 1.Türkiye Capoeira Festivali düzenlendi(Mestre Itabora,Capoeira Brasil,Topazio)
Ocak 2005-1.Axé Capoeira  Batizado.100yıl Kültür Merkezi. Dünyaca ünlü capoeira ustası Mestre Barrão ülkemize getirildi.  (Mestre Barrão, Mestre Itabora, Ins.Lelo)
Temmuz 2005 – 2.Türkiye Capoeira Festivali ,Kızılay ve Ankara Kalesi gösterileri.(Axé Capoeira Bursa, Mersin, Çeşme, İzmir, Urfa, İstanbul’un Katılımıyla)
Ocak 2006  – 2.Axé Capoeira Batizado. Kocatepe Kültür Merkezi. Mestre Barrão , Mestre Paulão Ceara ve Ins.Lelo.
Haziran 2006-3.Türkiye Capoeira Festivali. Capoart,Capoeira Brasil ve Axé Capoeira gruplarının katılımıyla Kızılay,Ankara Kalesi ve Göksu Park gösterileri.
Ekim 2006 – Mestre Bayano workshop.
Mart 2007 – 3.Axé Capoeira Batizado – Hacette Üniversitesi Kültür Kongre Merkezi.Mestre Barrão,Mestre Boi, Mon.Vinicious
Aralık 2007 – İlk defa bir Türk Capoeira Organizasyonu,Yurt dışında eğitim ve seminer vermek için davet aldı ve yurt dışında temsil edilmeye başlanacak.Bakü/AZERBAYCAN
Kars, Urfa, Çeşme, Bolu, Sinop, Adana, Antalya,İstanbul ve Ankara’da sayısız açılış ,festival ve organizasyonda gösteriler.
Halen Halit Yalçın’ın Başkanlığını,Erce Şenocak’ın da Başkan Yardımcılığını yürüttüğü Ankara Capoeira Derneği ,Ankara’da 8 farklı bölgede,Urfa’da, Mersin’de, İzmir’de, Bolu’da, Afyon’da,Bursa’da,Çeşme’de ve Bakü/AZERBAYCAN’da aktivitelerine devam etmektedir.